Güvenli Çıkış

AÇIKLAMA
İş talep formuna ulaşmak için,
* TC kimlik numarası, doğum tarihi, nüfus cüzdanı seri/no bilgilerinizi eksiksiz ve doğru biçimde girmeniz, ( yeni kimlik sahipleri kimlik numaralarının ilk 3 hanesini seri kısmına, kalan 6 haneyi no kısmına yazmaları gerekir.)
* 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden, istenilen puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmanız gerekmektedir.
Başvurunuzun kabul edilebilmesi için,
* Aday bilgi formunda zorunlu alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız,
* Taranmış bir vesikalık fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafınızın boyutu 300KB’ı aşmamalı, ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır.
* Diplomanızı ya da mezuniyet belgenizi iş talep formuna eklemeniz gerekmektedir. Belgeniz 500KB'ı aşmamalı ve ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır. Belgenin 500KB üzerinde olmaması için 75 dpi çözünürlükte taranması önerilir.
* Mezun olduğunuz bölüm, mezuniyet şartları içerisinde sayılan bölümlerden birisi değil, ancak YÖK tarafından denk kabul edilen öğrenim kurumlarından birisi olması durumunda, "YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurtiçi/yurtdışındaki bir yükseköğretim kurumundan mezunum" alanını işaretleyip, denklik belgenizi iş talep formuna eklemeniz gerekmektedir. Belgeniz 500KB'ı aşmamalı ve ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır. Belgenin 500KB üzerinde olmaması için 75 dpi çözünürlükte taranması önerilir.
* Başvuruda bulunacak adayların; Son başvuru tarihinde geçerli olmak kaydıyla İngilizce, Fransızca ve Almanca dili Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak. (Adayların söz konusu yabancı dil sınavlarına denk sayılan ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan puanlarının olması halinde söz konusu belgeyi başvuru esnasında jpeg formatında taratarak iş talep formuna eklemeleri gerekmektedir.)
* Gümrük ve Ticaret Denetmen Yardımcılığı sınavı için yabancı dil şartı bulunmamaktadır.
Başvurunuz onaylandıktan sonra, başvuru bilgilerinizde herhangi bir değişiklik yapma şansınız bulunmadığından formu dikkatle okuyarak doldurmanız gerekmektedir.
* Program Mernis ve ÖSYM ile entegre çalışmaktadır. Kimlik ve adres bilgileriniz Mernis'ten, sınav sonuç bilgileriniz ÖSYM'den alınmaktadır. Mernis'te kayıtlı yerleşim yeri adres bilginiz bulunmadığı durumda, başvuru kayıt formuna yönlendirilmeyeceksiniz. Bu durumda ilgili nüfus müdürlüğünü bilgilendirerek, adres kaydınızı yaptırınız.
Başvurunuzda sorun yaşamamanız için,
* Kayıt işleminizi Internet Explorer 8.0 ve üzeri versiyon kullanarak, uyumluluk modunda yapınız.